poniedziałek, 15 maja 2017

Jak uporać się z łamliwymi paznokciami?

zdrowe paznokcie
Rozdwajające się, łamliwe paznokcie to problem wielu kobiet. Można mu skutecznie zapobiec, dbając o dostarczanie organizmowi niezbędnych składników odżywczych. Bardzo ważne jest również stosowanie kosmetyków wzmacniających płytkę paznokciową. Jednak podstawą dbania o paznokcie jest wyrobienie dobrych nawyków, takich jak sprzątanie w gumowych rękawiczkach. Co zrobić, aby paznokcie przestały się łamać?

Jakie są przyczyny łamliwych paznokci?

Czynników mających wpływ na łamliwość paznokci jest wiele, jednak najważniejszym jest częste w ciągu dnia zanurzanie rąk w wodzie i mycie ich. Paznokcie osłabiane są przede wszystkim w czasie mycia naczyń, a także podczas czyszczenia sanitariatów za pomocą detergentów. Z tego właśnie względu podczas takich prac najlepiej nosić rękawice ochronne.
Za łamliwość paznokci odpowiada również brak w diecie witamin A, B i E oraz cynku. Paznokcie ulegają osłabieniu także w wyniku zabiegów upiększających, a zwłaszcza stosowania tipsów. Niekorzystnie wpływa na niemalowanie i usuwanie lakieru, które znacząco osłabia płytkę.

Jak wzmocnić paznokcie?

Najlepszym i najwygodniejszym sposobem na wzmocnienie paznokci jest stosowanie specjalnych odżywek. Warto także suplementować biotynę, która wzmacnia płytkę paznokci. Znakomicie na wygląd paznokci wpływa olej z wiesiołka lub skrzypu polnego, który można kupić w postaci kapsułek.
Bardzo ważne jest uzupełnianie płynów, ponieważ odwodnienie negatywnie wpływa nie tylko na paznokcie, ale także na cały organizm. Do diety można wprowadzić galaretki i żelki, które zawierają wzmacniającą paznokcie żelatynę. Dodatkowo zaleca się stosowanie kremów wzmacniających i nawilżających dłonie oraz paznokcie.

Jakie są domowe sposoby na łamliwe paznokcie?

Domowych sposobów na łamliwe paznokcie jest naprawdę dużo, a do tego są one niezwykle skuteczne. Najprostszą metodą na wzmocnienie płytki paznokciowej jest zanurzanie dłoni w miseczce z majonezem na kilka minut. Majonez znakomicie natłuszcza i odżywia płytkę paznokciową, a do tego wygładza i zmiękcza skórki. Maseczkę majonezową warto stosować regularnie, przynajmniej dwa razy w tygodniu, aby paznokcie były bardziej odporne na złamania.
Znakomitym, naturalnym kosmetykiem wzmacniającym paznokcie jest aloes. Warto mieć tę roślinę w domu, aby zawsze móc skorzystać z jej dobroczynnych właściwości. Miąższ aloesu wykazuje działanie regenerujące, antywirusowe, przeciwbakteryjne i grzybobójcze. Ponadto znakomicie nawilża i przyspiesza gojenie się zadrapań i rań. Płytkę paznokciową wystarczy kilka razy dziennie przecierać sokiem z aloesu, aby szybko poprawić jej stan i zapobiec łamliwości.

W domu można też przygotować skuteczne serum wzmacniające płytkę paznokciową. W tym celu należy zmieszać 10 łyżek stołowych olejku migdałowego z olejkiem grejpfrutowym, eukaliptusowym, cytrynowym i rozmarynowym (po 3 krople każdego). Do przechowywania mieszanki najlepsza będzie szklana buteleczka z ciemnego szkła. Kilka kropli preparatu należy wmasowywać w paznokcie 2 razy dziennie. Olejek wybiela przebarwienia, nawilża i odżywia płytkę paznokciową, zmiękcza i wygładza skórki, a także pobudza paznokcie do wzrostu. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz