piątek, 4 listopada 2016

Odstające uszy? Kiedy i czy w ogóle decydować się na operacje plastyczną?


Niedoskonałości w wyglądzie powodują dyskomfort, niezależnie od płci dążymy do tego aby zniwelować wady przeszkadzające nam w codziennym życiu. W przypadku mężczyzn problem odstających uszu jest o tyle trudniejszy, że nie mają możliwości zasłonięcia ich włosami. Kobiety jednak są bardziej podatne na zauważanie niedoskonałości w swoim wyglądzie, przez co tworzą się kompleksy i problemy z prawidłowym funkcjonowaniem.

Wskazania – korekcja odstających uszu

Korekcja ostających uszu najczęściej wykonywana jest u dzieci oraz kobiet. Dzieci z powodu wskazanej wady często są wyśmiewane oraz wykluczane ze środowiska rówieśników, u osób dorosłych to najczęstszy powód kompleksów i uczucia dyskomfortu. Jednak aby doszło do zabiegu należy umówić się na wizytę do chirurga lub otolaryngologa, który stwierdza nienaturalne odchylenie od anatomicznego kształtu i położenia.
Najistotniejsze elementy małżowiny usznej:
1. Obrąbek
2. Czółenko
3. Grobelka
4. Muszla
5. Płatek małżowiny usznej
6. Przeciwskrawek
7. Skrawek


Przeciwwskazania – korekcja odstających uszu

Bardzo często, co może zaskakiwać podstawowym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest stan psychiczny pacjenta. Jeśli deformacja uszu jest zbyt mała, efekt uzyskany po zabiegu może być niewystarczający aby zadowolić pacjenta. Bardzo często, co może zaskakiwać podstawowym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest stan psychiczny pacjenta. Jeśli deformacja uszu jest zbyt mała, efekt uzyskany po zabiegu może być niewystarczający aby zadowolić pacjenta. W tym wypadku lekarz musi określić czy problem opiera się na naturze psychologicznej czy faktycznie estetycznej. Dodatkowe przeciwwskazania do wykonania zabiegu to wszelkiego rodzaju stany zapalne, choroby infekcyjne oraz skłonności do tworzenia bliznowców.

Zabieg korekcji odstających uszu

Istnieje 60 sposobów korekty odstających uszu, lekarz decyduje się na jedną po wywiadzie przeprowadzonym z pacjentem oraz dokładnym badaniu. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, trwa około 30 – 45 minut.

Po zabiegu korekcji odstających uszu


Po zabiegu należy stosować się do zaleceń lekarza, wymieniać opatrunki, przyjmować przepisane leki przeciwbólowe oraz stawiać się na wizytach kontrolnych. Dzięki temu efekt korekcji odstających uszu może utrzymywać się do końca życia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz